1 sierpnia 2013

Minimalistyczne pokoje dzieci

Chciałabym pokazać kilka pokoików, których wyposażenie może wydawać się szokująco skromne.  Inny wspólny mianownik dla tych projektów to rodzice dizajnerzy lub architekci oraz świetnie zaprojektowane domy, których są częścią. 
 
Dom letni na francuskiej wsi należy do Grafika Hansa, jego żony Karen oraz  ich córek Mai (12) i ​​Niny (7 lat). Jak widać, skromne wyposażenie części sypialnej pokoju dziewczynek wcale nie sprawia, że jest tu nieprzytulnie. Co prawdo urządzając pokoik w typowym mieszkaniu trudno się inspirować tym przykładem, ale za to przyjemnie popatrzeć i pomarzyć.


Takiej półki nie można kupić w Ikei... Źródło- magazyn Ikea family life
  
O betonie w pokoju dziecięcych już pisałam tu. Ale najważniejszy w tym pokoju z Sydney jest ład i przestrzeń. W takim pokoju można zagrać w piłkę, a nawet przejechać się na rowerze biegowym wprost na ogrodowy taras. Zabawki wystarczy wrzucić do jednej ze skrzyń i posprzątane.
 

Apartament projektu biura a2bc w Mediolanie jest częścią piętnastowiecznego budynku w centrum Mediolanu. Takie ascetyczne łóżko może służyć jako stolik lub statek...
Miejsce do spania w domu tokijskiej rodziny. Łóżko piętrowe przechodzi w podest do zabawy.
Źródło

Oto i pokój zlokalizowany z piętnastowiecznym młynie we Włoskim Bergamo. Mama dizajnerka zaprojektowała bardzo surowe meble, które podkreślają urodę starych murów. Źródło 


Realizacja ze strony Izraelskich Architektów Axelrod Architects. Lokalizacja pokoju - dom w Tel Avive. Pokój urządzony bardzo ascetycznie, co równoważą mocne graficzne elementy - naklejki z helikopterami.


1 komentarz: