3 lipca 2013

Pokój piłkarski

Obecnie pracuję nad pokojem małego piłkarza Michałka, zanim uda mi się wrzucić jakieś fotki chciałabym się podzielić kilkoma wygrzebanymi inspiracjami i pomysłami.

Powyższe zdjęcie pokoju pochodzi ze strony amerykańskiej firmy projektującej pokoje dziecięce: Link.
Podoba mi się w nim zwłaszcza kolorystka - niebanalna, ale kojarząca się z piłką nożną. Drugim elementem zwracającym uwagę są półki nad łóżkiem - plaster miodu, czy raczej figura z piłki do gry. Można wykonać na zamówienie u stolarza, lub kupić gotowe - znalazłam podobne w polskim  sklepie Votana za 149 zł.
 
Coś krajowego -  projekt polskiej firmy  InsideLab. Ten pokoik z Krakowa zachwyca bardzo energetycznym połączeniem zieleni oraz czerwonego, szkoda tylko, że architekci nie udostępnili zdjęć z realizacji - te są zawsze ciekawsze..


Ten pokoik o tematyce piłkarskiej powstał w szwedzkim show telewizyjnym "Fixa Rummet". Cosmo i Maron są miłośnikami sportów, a szczególnie kibicują drużynie "FC Barcelona", co oczywiście zostało uwzględnione przez projektantów. Zwróćcie uwagę na nogę biurka oraz banalnie prosty pomysł na lampę( oczywiście dla rodziców z zamiłowaniem do DIY). Link

I jeszcze jeden pokój (link) zaprojektowany pod konkretną drużynę- tym razem "Manchester United". Pokój wyraźnie oparty na ofercie IKEI, a mimo to całkiem oryginalny, prawda?Ten pokój jest trochę specyficzny i chyba nie do końca ładny, ale zwróciłam uwagę na ciekawie wymalowany mural z piłką na  ścianie oraz lampę wentylator. Nie znam oryginalnego źródła zdjęcia.


Było kilka pokoi, teraz kolej na ciekawe detale. Obrazki do ramek:Można kupić w serwisie ze zdjęciami np. Fotolia a następnie zlecić ich wydrukowanie. Koszt obrazka oraz wydruku to ok. 40 zł ( format 40 x 40).
 
Inne gadżety, które spodobają się małemu piłkarzowi to zegar Smycke do kupienia w IKEI za 49,99 zł, który można samodzielnie ukształtować.
Lub bardziej oczywisty Zegar Nextime ( cena 199 zł)
 
 
Dywan udający murawę boiska ( dywan Sport marki Baggi Design za 490 zł.)


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz