12 kwietnia 2013

Różowy pokój dziewczynki


Postrach wyedukowanych dizajnersko mam, słodki, mdły, nudny - po prostu różowy. Jednak prawda jest taka, że od różowego nie da się uciec. Kochają go dziewczynki w wieku od lat 2 do lat nastu. Postanowiłam zatem trochę go oswoić i pokazać kilka nietypowych pokoi, w których ten kolor się broni. Wybór jak zwykle subiektywny i bazujący na prawdziwych realizacjach!

Oto zdjęcie pokoju dziecięcego w ogromnym domu w Los Angeles. Ciekawostką tutaj jest mocno fluorescencyjna różowa farba użyta do pomalowania mebli, przez co pomieszczenie sprawia wrażenie trochę odrealnionego. Moim zdaniem kapitalny zabieg! (źródło remodelista )

 
Różowo, a jeszcze minimalistycznie. Bardzo podoba mi się szlachetny odcień  ścian - taki trochę zgaszony i spokojny. ( autor: Pierre_Jean Verger, Francja)

Pokój dwójki dzieci ( 2,5 i 7 lat) prosto z Paryża. ( źródło Milk, ). Duża ilość bieli
równoważy ciemną podłogę, a całość "doprawiają" detale w różnych odcieniach różu i czerwieni. Bardzo korzystnie wypada zestawienie różowego z kolorem ciemnej oberżyny (czy raczej takiego oberżynowego brązu)


A to jest sypialnia małej Louise ( źródło:  La maison de Loulou) . Ciemnoszara kolorystyka nie odbiera pokoikowi dziewczęcego uroku właśnie dzięki przełamaniu jej jaskraworóżowymi akcentami. 
  

Zabawa kolorami w wykonaniu projektantki Katie Lydon ( Nowy York )

Różowe ściany plus poczucie humoru i można uciec od banału. (Projekt Ghislaine vinas , Nowy York)

1 komentarz:

  1. cześć, nominowałam twoj blog do liebster award, liebster blog. szczegóły w poście na www.kidodidoo.com

    OdpowiedzUsuń