4 kwietnia 2013

Pokoje dla dzieci w szarościach i czerniach

Propozycja dla odważnych? Modne odejście od stereotypów? Szary kolor w pokoju dziecka jest jak najbardziej na miejscu - zwłaszcza w połączeniu z dużą ilością bieli oraz czarnymi akcentami. Stanowi idealne tło dla dziecięcych zabawek i rysunków, wycisza, uspokaja.
Pierwsze zdjęcie pokazuje część sypialną pokoju 6 i 3 latka, synów fińskiej projektantki Minny Jones.

 Poniżej weekendowa (znaczy szybka) metamorfoza pokoju dzieci blogerki Anni Palanni. Szara ściana ciekawie komponuje się z drewnianą podłogą i pasiastym dywanem.4 komentarze:

 1. Przekonałabyś do takiej kolorystyki inwestora w Polsce?

  dizajneczka, czyli architekt :)

  A pokój od Minny Jones śliczny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć ;-)
   No właśnie dzisiaj miałam taką refleksję, że zaszaleć to sobie można, ale na blogu ;-). W realu dzieci = kolor. Szare i białe pokoje spotykam u dzieci architektów oraz dzieci blogerek interesujących się dizajnem.

   Usuń
 2. Aktualnie urządzam pokój dla mojego synka i właśnie na takie kolory chciałam postawić. Osobiście wolę stonowane, spokojne wnętrza, ale czy jemu też się spodoba? Zawsze można chyba dodać jakiś akcent, który ożywi wnętrze...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiedziałabym, że przemyślane dodatki i akcenty są tu kluczowe. Co do chłopca - dzieci są raczej elastyczne i wbrew pozorom dobrze się czują w spokojnym otoczeniu. Poza tym proszę pamiętać o zabawkach ;-) - to również akcenty i kolory.

   Usuń