20 września 2013

Komnaty księżniczek

Oto kilka komnat najprawdziwszych księżniczek.
 Ten pokój należy  do księżniczki o imieniu Cooper 4,5 roku i został zaprojektowany przez biuro Jackson Paige. Pałacowy efekt udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu tapety z ornamentem, bardzo dekoracyjnego żyrandola z kryształkami oraz kilku starannie wyselekcjonowanych detali. Duże płaszczyzny kolorów: różowego, czerwonego oraz turkusowego sprawiają, że pokój jest przytulny, ale nieprzeładowany.

A jak wygląda komnata " księżniczki na ziarnku grochu" ? Tutaj obowiązkowym elementem jest odpowiednie łóżko z nieskończoną ilością materacy, pledów i poduszek.
 

  

Pokój księżniczki w stylu eklektycznym, czyli szerokie łoże, meble " z duszą", miękkie tkaniny oraz ...pegaz ( fot. Brandon Barre, stylizacja).
 
 
Nagromadzenie tkanin, wzorów, detali nawiązujących do dawnych epok, podświetlenia, wzorzyste tapety - na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że jest to stylizacja producenta luksusowych tekstyliów lub teatralna scenografia.  Nic bardziej mylnego - to autentyczny pokój 11 nastoletniej dziewczynki zaprojektowany przez architekta Pedro Luis Scalise dla domu w São Paulo.  ( źródło
 

 
A tutaj mamy dokładnie przeciwne podejście do tematu "księżniczkowego" wystroju - czyli pomysł jak  wyczarować pokój królewny w ramach rozsądnego budżetu.
Pokój został urządzony przez Amalie Fagerlidalen, norweską blogerkę i projektantkę (blog Svenn garden) dla córki Fredrikke. Zamiast ramy łóżka mamy modne ostatnio palety, obowiązkowy baldachim, oraz patchworkową kompozycję poduszek. Kompozycje w wysublimowany sposób zamykają złote drobiazgi.Skoro już jesteśmy przy baldachimach, to instrukcję jak zrobić własnoręcznie można znaleźć tutaj.
 

 
 
 
 
 
Prawdziwa księżniczka powinna mieć żabiego księcia do całowania, tak jak mała Minx (źródło )
 
A książęca komnata na szaro?  Wystrój tego pokoju jest nawet bardziej królewski niż większość różowo- falbaniastych komnat, które możemy znaleźć przeglądając internet. 
 
  
I kolejny pokój Księżniczki  na Ziarnku Grochu bez użycia koloru różowego. Minor Details


Tutaj z kolei jest różowo, ale z klasą i nowocześnie. Księżniczka wypoczywa n wielkim i z pewnością wygodnym łożu, skryta za zwiewną przesłoną. ( źródło ) 
,
 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz